Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Skip directly to content

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Co je Baldriparan?

Baldriparan je rostlinný lék ke zmírnění poruch spánku a k úlevě od mírného nervového napětí s vysokou dávkou suchého extraktu z kořene kozlíku lékařského. Usnadňuje usínání a zlepšuje kvalitu spánku.

Kolik hodin spánku člověk průměrně potřebuje?

Zdravý člověk potřebuje zhruba 7 hodin spánku, ale existují individuální rozdíly.1 Potřeba spánku se v průběhu života mění: novorozenci spí asi 20 hodin denně, dospělí spí 6 až 9 hodin a starší lidé naopak často spí kratší dobu.

Je dobré spát po obědě?

V případě, že nemáte problémy se spánkem, můžete si po obědě zdřímnout. Naopak lidé s nespavostí by se odpoledního zdřímnutí měli vyvarovat, pokud je to možné. Krátký spánek během dne může vést k nepřiměřenému snížení spánkového tlaku. Vzhledem k nižšímu spánkovému tlaku je pak spánek v noci méně hluboký a kratší.

Je pravda, že spánek před půlnocí je nejzdravější?

Ne nutně! Spánek v první polovině noci je nejlepší! Naše tělesné funkce jsou řízeny mnoha hormony, které ovlivňují náš denní / noční rytmus, a tím také spánek. Kortizol, známý také jako stresový hormon, je uvolňován v různém množství během dne i v noci. Úroveň kortizolu je nejnižší večer a během prvních nočních hodin, zvyšuje se kolem 2-4 hodiny ráno a nejvyšší úrovně dosáhne krátce po probuzení.2

Je Baldriparan bezlepkový?

Ano, Baldriparan je bez lepku.

Jaké dávkování byste mi doporučili?

Není-li stanoveno jinak, pro dospívající od 12 let a dospělé doporučujeme pro úlevu od poruch spánku 1 potahovanou tabletu půl hodiny až jednu hodinu před ulehnutím a v případě potřeby se užívá ještě jedna dávka v průběhu večera.

K úlevě od mírného nervového napětí doporučujeme 1 obalenou tabletu nejvýše 3krát denně.

Maximální denní dávka je 4 obalené tablety.

Prosím čtěte pozorně příbalovou informaci. Pokud však příznaky trvají déle než 2 týdny, měli byste se poradit s lékařem.

Účinkuje kozlík lékařský okamžitě?

Vzhledem k postupnému nástupu účinku není použití kořenu kozlíku lékařského pro akutní léčbu poruch spánku nebo mírného nervového napětí vhodné. Abyste dosáhli optimálního léčebného účinku, doporučujeme nepřetržité podávání po dobu 2 až 4 týdnů. Pokud se do 14 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Má rostlinný lék Baldriparan vedlejší účinky?

Podobně jako všechny léky, může mít i tento léčivý přípravek vedlejší účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Po užití Baldriparanu se mohou vyskytnout gastrointestinální symptomy (např. nevolnost, břišní křeče).

Jaké interakce jsou známy?

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užívali, nebo které možná budete užívat. Při kombinaci se syntetickými sedativy je nezbytné stanovení diagnózy lékařem a lékařský dohled.

Je člověk druhý den po užití Baldriparanu svěží a fit?

Při užívání Baldriparanu se neočekává, že byste byli druhý den ospalí.

Kozlík lékařský však může mít nepříznivý vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje. Pacienti pod vlivem přípravku nesmí řídit, obsluhovat stroje ani vykonávat nebezpečné činnosti nebo se jich účastnit.